שתלים

השתלות והרמת רצפת הסינוס מבוצעים במרפאתנו החל משנת  1996. ד"ר קולרמן ביצע מעל 400 הרמות סינוס לטרליות באחוזי הצלחה של מעל 98%. ד"ר קולרמן מבצע מחקרים קליניים רבים ומפרסם מאמרים בעיתונות הבינ"ל המובילה בתחום. (ראה רשימת פרסומים).

תיבת טקסט:  במרפאתנו מבוצעים שתלים במתרפאים עם דרגות שונות של אובדן עצם, תוך שימוש בטכניקת שיקום גרמי המתאימה ביותר למקרה הקליני הספציפי. השתלים שבשימוש הם שתלים ברגיים של החברות המובילות בעולם במחקר ופיתוח ועם תקינה אירופאית ושל ארה"ב.אפשרויות הטיפול כמו גם קוטר ואורך השתלים נקבעים בדרך כלל באמצעות צילום סי טי. רוב המתרפאים יכולים לעבור טיפול באמצעות שתלים, מלבד מספר מחלות כלליות בהם ידרש יעוץ מוקדם עם הרופא המטפל.יעוץ עם רופא ניתן לעבור גם עם הרופא המרדים שמשתתף בחלק מההשתלות לפי הצורך. הפרוצדורות הכירורגיות יכולות לנוע מפשוטות מאד כגון השתלה של שתל בודד או השתלות מרובות תוך בנייה סימולטנית של העצם המכתשית.

תיבת טקסט:  את הטיפולים ניתן לעבור בהרדמה מקומית של איזור הטיפול,תחת השפעת גז צחוק,בטשטוש הכרתי או בהרדמה מלאה.ברוב המקרים המתרפאה משוחרר לביתו ביום הניתוח.
בחלק מהמקרים יש צורך בבניית עצם להשלמת חסר הן לצורך מיקום השתלים והן לצורך שיקומי או לתמיכה לרקמות הרכות בפנים כגון הלחיים והשפתיים. מחקרים עדכניים גורסים כי בכ- 50% מהשתלים המבוצעים בעולם יש צורך בשיקום גרמי בכדי להגיע לתוצאות אופטימליות. כל הטכניקות המתקדמות ביותר מיושמות במרפאה כגון שימוש בממברנות, בלוקים של עצם עצמית או מתורם זר,הרמת רצפת הסינוס והרחבת עצם.
לאחר הנחת השתלים,מומלצת תקופת קליטה של 3-6 חדשים.במקרים מסוימים ניתן לבצע שקום מיידי על גבי השתלים.בכל מקרה במרפאתנו השאיפה היא לספק למתרפא פתרון קבוע (לא נישלף כגון תותבת) אסתטי ופונקציונלי לתקופת המעבר.
השיקום מתבצע ע"י הרופא המטפל, ולאחר סיום הטיפול הפעיל מבוצעות תחזוקות תקופתיות של אחת לשלושה חודשים ע"י צוות המרפאה. (פריודונט ושינניות).

תוצאות ומעקב
אחוזי ההצלחה של שתלים דנטלים מתועדים היטב בספרות הרפואית ונעים בין 90-97%
הצלחת הטיפול תלויה במורכבות המקרה, במיקום השתל ובשיתוף הפעולה של המתרפא. מכיון שהטיפול הוא כירורגי, מרפאתנו שמה בראש מעיניה את בריאות המתרפא ובטיחות הטיפול. במקרה של אי קליטת השתל יבוצע שתל חוזר ללא חיוב המטופל. לסיכום, טיפול באמצעות שתלים נחשב לאלטרנטיבה מצוינת עם אחוזי הצלחה גבוהים באופן משמעותי בהשוואה לאופציות טיפוליות אחרות.
וידאו של בניית העצם סביב השתל
כל הזכויות שמורות © ד"ר רוני קולרמן
Powered by DigitalST - בניית אתרים